Příběh značky

» příběh

» klícka s rolničkou - jak to funguje?

» výroba a materiály

» jak jednoduše sestavit soupravu


PŘÍBĚH

Andělské zvonky jsou inspirované mexickou bolou. Je to tradiční šperk, který nosí těhotné ženy zejména na Bali a v Mexiku. Na delším řetízku nebo šňůrce se v úrovni bříška s miminkem pohupuje přívěsek skrývající rolničku. Vydává velmi jemný nerušivý zvuk. Miminko je schopno ho vnímat zhruba od 19. týdne těhotenství a během života v bříšku na něj pozitivně působí, uklidňuje ho. Stejný efekt má i na maminku. Kromě toho, že jí zdobí krásný ručně vyráběný šperk, jí jemně a nenápadně cinkající přívěsek přináší pocit klidu a jistoty.

Po narození je andělský zvonek na krku maminky zaručeným uklidňovacím prostředkem. Miminko si prostřednictvím libozvučného cinkání příjemné pocity z bříška rychle vybaví a pláč je zapomenutý.

Andělské zvonky vstřebávají příběhy. Vaše příběhy. A nesou tak jedinečný odkaz z generace na generaci. Můžete ho třeba předat dceři, až bude nosit v bříšku svoje miminko.

Stříbrná klícka je otevírací a rolničku lze vyndat. Existuje mnoho barevných variant, které jednoduše v klícce vyměníte. K tomu si doplníte barevnou šňůrku nebo řetízek a máte zcela nový šperk.

Rolničky do andělských zvonků jsou ručně lakované. Proto je vždy zvuk jiný. Jedinečný. Můžete si tak být jisté, že každá rolnička je právě ta VAŠE. VÁŠ anděl strážný. Zazvoňte a přivolejte si ho!

Andělské zvonky s rolničkami můžou mít také různý tvar i velikost. Objevte svět šperků pro (nejen těhotné) ženy!

 

KLÍCKA S ROLNIČKOU

Andělský zvonek tvoří stříbrná klícka s rolničkou.  Klícka je otevírací, dovnitř se vkládá rolnička, která cinká. Zvuk každé rolničky je díky ruční výrobě vždy jiný. Proto si každý může symbolicky přivolat právě svého anděla strážného. Jako přívěsek na krk existuje ve třech různých velikostech, rolničky pak v devíti základních barvách.  Můžete je zakoupit samostatně a individuálně v klícce měnit například podle příležitosti nebo významu.

Vědci vyzkoumali, že harmonický zvuk rolničky může podporovat rozvoj v raném dětství a u nás dospělých navozuje příjemný pocit a uvolněnou mysl. Často nosí andělský zvonek i těhotné maminky a dopřávají svým nenarozeným dětem uklidňující zvuk rolniček.

 

VÝROBA A MATERIÁLY

Šperky Engelsrufer jsou ručně vyráběné v německých zlatnických dílnách. Při jejich výrobě se klade důraz zejména na detail a pečlivé zpracování jednotlivých vzorů.

Hlavním vstupním materiálem je sterlingové stříbro ryzosti 925/1000. Aby si stříbrné šperky zachovaly dlouho svůj lesk a stálost, jejich povrch je opatřen vrstvou rhodia. Významně se tak snižuje riziko, že stříbrný šperk vlivem oxidace šedne a ztrácí lesk. 

Často zlatníci používají doplňkové materiály jako

 • keramiku
 • ocel
 • krystaly
 • perly

 
 

SKLÁDÁNÍ ŠPERKŮ DO SOUPRAV

Šperky se navzájem velmi dobře kombinují a výsledek bývá ohromující. Chcete poradit, jak se jednoduše dobrat té krásy :)? Tady je stručný návod:

1. BARVA ZLACENÍ A BAREVNÝ TÓN

Hned na začátku je dobré ujasnit si, jakou barvu zlacení preferujete. Výběr není složitý, potit se budete až později, slibujeme :). Existují jen tři možnosti: 

 • stříbrná (bez zlacení),
 • žluté zlacení,
 • růžové zlacení (rosé).
   

Pokud máte v úmyslu ladit šperk do barevného tónu, je dobré si ho zvolit hned na začátku. Vodítkem může být např. příležitost, pro kterou šperk pořizujete, k jakému oblečení nebo význam barev.

Z praxe:  ladíme soupravu pro slavnostní příležitosti (plesy, obchodní večeře apod.). Kvůli univerzálnosti jsme zvolili stříbro bez zlacení a pro jedinečnost a slavnostní povahu vybíráme černou barvu.

2. HLAVNÍ ŠPERK = ZÁKLADNÍ STAVEBNÍ KÁMEN

Situace může trochu houstnout, jdeme vybírat z jednotlivých šperků :). I dům má své základy, i my potřebujeme základní stavební kámen. Tím je obvykle šperk, který bude v soupravě nejvíc vidět, který bude dominantní.

Jednoduchá záležitost pro ty, kdo se zamilovali na první pohled, ale horší pro ty, kteří zatím jasno nemají. Dobrá zpráva pro druhou skupinu: každá situace jde vyřešit. Začněte výběrem kategorie - přívěsek, náušnice, náramek...? 

Z praxe: často se trápí muži, kteří potřebují vybrat dárek. Proto doporučujeme přívěsek na krk, který

 • je nejoblíbenější kategorií šperků,
 • na těle nejvíc vynikne,
 • se nejlépe kombinuje.

Volíme andělský zvonek - doménu značky Engelsrufer - v černé barvě a velikosti M.

ER-02-M

 

 

 

 

 

3. DOPLŇKOVÝ ŠPERK KOŠATÍ KRÁSU

Po vzoru hesla "ve dvou se to lépe táhne" můžeme zvolit další - doplňkový šperk, který podrhne krásu toho hlavího a vytvoří spolu harmonický celek. Fantazii se opravdu meze klást nemají, nebojte se kombinovat neobvyklé.

Z praxe: k černému andělskému zvonku volíme černé skleněné křídlo vel. L. Určitě by se hodilo i stříbrné, v našem případě ale černé působí více luxusně a více splňuje požadavek na slavnostní příležitost. Pokud volíme kombinaci andělského zvonku a křídla, doporučujeme volit křídlo vždy o velikost větší než je zvonek (v našem případě zvonek M, křídlo L).

ERW-L2-GB

 

4. PŘÍVĚSEK OD SLOVA "VISET"

Auto bez kol nepojede, přívěsek bez řetízku neozdobí žádný dekolt :). Máme hlavní i doplňkový šperk, největší dřina je za námi. A teď: řetízek, korálky nebo saténová šňůrka? Spolehlivou volbou je řetízek. Originální volbou je doplnění o saténovou šňůrku nebo drobné korále. Zásadní pro rozhodnutí je délka, kterou potřebujeme. Řetízek lze volit v délkách od 42 do 90 cm, saténové šňůrky v 60 cm, korále v 80 cm.

Z praxe: nejběžnější délkou jsou náhrdelníky vel. 50 až 80 cm, chceme být odvážnější a slavnostnější. Proto volíme tmavé korále z hematitu.

ERN-80-HA

 

5. VYŠPERKUJTE SOUPRAVU K DOKONALOSTI

Hraní s detatilem je přímo úměrné stupni dokonalosti. Jsme v cílové rovince, k dokonalosti stačí málo! Zvolte pro doplnění náušnice, náramek s přívěskem nebo jednoduše ještě jedny korále.

Z praxe: odlehčíme černou barvu slavnostními bílými perličkami, výsledek bude geniální.

ERN-80-PE_ml 

 

6. OTEVŘETE ANDĚLSKOU BRÁNU!

Cítíte spokojenost, uvolnění, radost? To je dobře, protože přesně to je meta. Krásný šperk. Andělský šperk

 

Černá souprava Engelsrufer

Zamilovali jste se? Chcete znát detaily? Tady je máte!

 

nahoru