Oblíbené motivy

Anděl

Proč nosit šperk s motivem Anděla?

 

Většina z nás má za to, že účelem šperků je zdobit. Víte ale, že mohou mít i velkou moc? Mohou nás chránit, dodávat energii, pomáhat s potížemi. Jaký je význam šperků s motivem Anděla?

Kdo z nás by se nechtěl líbit? Pěkně se obléknout, na hlavě vykouzlit super účes, ruce, krk a uši ozdobit šperky. Mezi ty nejoblíbenější patří také šperky s andělskými motivy.

ERP-ANGEL-R

 

Jaký význam mají šperky s motivem Anděla?

Andělé jsou Boží poslové. Většinou mají podobu mužské postavy s křídly a blonďatými kudrnatými vlasy. Považujeme je za mocná stvoření. Vždyť i v biblických příbězích vystupují jako ochránci a vykonavatelé Boží vůle.

 

Anděl a jednotlivé nauky

Anděl je mytická nadpřirozená bytost, která by měla být podřízená Bohu a zároveň sloužit jako prostředník mezi ním a lidmi.

Starý zákon považuje existenci Andělů za prostý fakt. Boží poslové jsou tam za Anděly přímo označeni. Jen není jisté, zda působí skutečně jen jako poslové mezi lidmi a Bohem, nebo zda mají vlastní inteligenci a svobodnou vůli.

Významnou úlohu hrají andělé i v Novém zákoně. Byl to právě anděl, kdo předvídal narození Krista i Jana Křtitele. Andělé také zvěstovali Ježíšovo zmrtvýchvstání.

islámu má anděl charakter bytosti přátelské Bohu. Andělé vedou lidi k poslednímu soudu, tvoří Boží dvůr a jsou i strážci pekla.

 

Andělé nás chrání

Pomáhají nám držet se na správné životní cestě a nikdy z ní nesejít. Dodávají nám odvahu i sebevědomí vždy, když to potřebujeme. Jsou nám neustále na blízku. Nebojte se je přivolat!

Víte, že prvním a zároveň nejdůležitějším krokem k tomu, abyste dokázali Anděly vnímat a čerpat jejich sílu, je začít věřit v jejich existenci? Kdo v Anděly nevěří, ten je nemůže slyšet, vnímat, ani se na ně obracet.

 

Anděl_stříbro_04

 

Jak poznáte, že jsou vám na blízku?

Určitě už se vám taky někdy stalo, že jste měli pocit, že vaše kroky někdo řídí. Proč jste zrovna dneska nejeli autem, ale šli pěšky? Zdálo se vám někdy, že víc vnímáte vůně, lépe vidíte a vaše smysly jsou celkově bystřejší? Anděl strážný vám tím říkal, že jste na správné cestě.

Jindy se vám zjeví ve snu, nacházíte kolem sebe bílá pírka, na nebi často vidíte duhu, z ničeho nic selhává elektronika. To všechno jsou znamení, že se s vámi andělé chtějí spojit.

 

Mezi andělské motivy patří i andělská křídla

Co by byl anděl bez křídel? Andělská křídla jsou symbolem osvícení, představují i ochranu vyšší moci. Křídla jsou také jedním ze způsobů, jak s námi andělé komunikují.

Chcete mít svého Anděla neustále na blízku? Pořiďte si něco, čím ho můžete přivolat. Co třeba náhrdelník s přívěškem anděla? Náušnice s andělskými křídly? Andělský zvonek neboli rolnička v klícce, která jemně cinká? S andělskými šperky nikdy nešlápnete vedle. Jsou krásné, mocné a mají příběh.

 

IMG_6675

Motiv Hvězda

Hvězda je symbol naděje, výjimečnosti a věčného života. Podporuje dlouhodobou motivaci, sebedůvěru a pozitivní postoj. Odvrací všechno zlé a má kouzelnou moc, která může rozjasnit i vaše životy a nasměrovat vás na správnou cestu. Se zářící hvězdou se už nikdy neztratíte.

 

Symbolika hvězd

Lidé k hvězdám už od pradávna vzhlížejí s úctou a respektem. Spojují je s lidským osudem, vykládají si je jako božská znamení.

Už odpradávna hvězda sloužila jako symbol vítězství duchovního principu nad tím materiálním. V mytologii ji zase označovali za spojení Nebe a Země. Hvězda byla jako symbol oblíbená u starověkých národů. Znak pěticípé hvězdy se dokonce objevoval na amuletech a měl chránit před zlými silami.

 

Božská podstata hvězd

Lidé si jimi vysvětlovali jevy, které si jinak vysvětlit nedokázali. Už v Mezopotámii lidé věřili, že všechno, co se děje na nebi se odrazí v jejich životech. S tím souvisí i víra v to, že lidskou budoucnost lze z hvězd vyčíst. Předvídání budoucnosti je ostatně předmětem astrologie i dnes.

 

Hvězdy ovlivňují běh lidského života a osud člověka

Každá hvězda na obloze někomu patří. Na nebi se objeví hned při jeho narození, ve chvíli, kdy člověk zemře, hvězda zhasne a spadne.

Stejně tak bylo zakázáno na hvězdy ukazovat, aby člověk náhodou neukázal na tu svou hvězdu, která se tam pak neudrží, spadne a člověk zemře.

 

 IMG_6935 (1)

 

Postavení hvězd předpovídá osud

Lidé věřili, že konec světa přijde ve chvíli, kdy planety dosáhnou svého výchozího vzájemného postavení ve vesmíru, které měly už při vzniku světa.

 

Betlémská hvězda a Ježíš Kristus

Betlémská hvězda měla třem králům ukázat cestu z východu k Ježíškovi. Se symbolikou hvězd je spojována i Panna Marie, která byla zobrazována jako apokalyptická žena s hvězdami kolem hlavy.

 

Hvězdy sloužily i námořníkům

Hvězdy pro námořníky znamenaly orientaci a ukazovaly jim cestu k cíli. Stejně tak ukazují nám směr, kam máme jít.

 

Hvězdu dnes známe jako „pentagram“

Hvězda je dnes známá jako pentagram díky řeckému jazyku, je symbolem mnohých států, v lidech aktivuje vnímání spravedlnosti a naděje.

 

Každý má na nebi svou hvězdu. Proč si ji ale nepřitáhnout blíž? Pořiďte si šperk s motivem hvězdy a nechte se jí vést. Jasná hvězda vám ukáže správný směr, přinese do vašeho života štěstí a radost.

Motiv Balance

Jak najít vnitřní klid a rovnováhu? Zkuste šperky s motivem Balance!

Každý z nás se už někdy cítil unavený, nespokojený, na konci svých sil. Mozek nás nabádal k jednomu, srdce k druhému. Co s tím? Jak se toho pro příště vyvarovat? Řešení je jednoduché, přesto složité. Najděte vnitřní klid a rovnováhu.

To se snadno řekne, hůř dělá. Cítit se spokojení, získat zdravé sebevědomí, nenechat se ničím rozhodit – to vše záleží na vnitřní harmonii našeho těla. Oprostěte se od špatných myšlenek, myslete pozitivně, najděte své JÁ.

IMG_6939

 

Jak najít vnitřní klid a ztracenou rovnováhu?

Stres je naším nepřítelem. Ničí nás i naše zdraví. Proto je třeba umět si poradit se všemi zkouškami života v klidu, nenechat se strhnout a ukrajovat si zbytečně desítky let života. Vaše štěstí závisí jen na vás.

Nejlepším způsobem, jak najít vnitřní klid, je naučit se zvládat stres, říkat NE, umět odpouštět, najít své já a umět meditovat. Netrapte se tím, čím se trápit nemusíte. Neřešte to, co není vaše starost.

 

IMG_6937 

Jak meditovat?

Někomu pomůže sport, jinému hudba. Najděte si způsob, který vám bude nejvíc vyhovovat a držte se ho. Nezapomeňte ale trénovat i svůj mozek.

 • Pohodlně se usaďte někde, kde vás nikdo a nic nebude rušit.
 • Zavřete oči a soustřeďte se na svůj dech. Dýchejte zhluboka, přebytek vzduchu vydechněte.
 • Uklidněte svou mysl, zapomeňte na všechny starosti, nic neřešte.
 • Vnímejte své pocity.
 • Meditujte pravidelně, každý den. Dobu prodlužujte. Nikdo se nedokáže jen tak, z ničeho nic, odpoutat od starostí na delší dobu. Začněte s pár minutami, postupně hranici zvyšte až na 30 minut.

 

Kde se motiv Balance vzal?

Nejde o nic jiného než známé síly jin a jang. Dvě spojené části jednoho celku. Původ symbolu je v dávné čínské filosofii, kde popisuje dvě opačné, ale doplňující se síly. Jedna bez druhé prostě nemůže existovat.

 

Jin působí smutně, tmavě, žensky. Koresponduje s nocí, symbolizuje ho země a voda. Jang je veselý, aktivní, mužský, světlý. Koresponduje se dnem, symbolizuje ho vítr a oheň. Celou svou povahou vysvětlují podstatu vesmíru.

 

Rovnováha jin-jang je prvním krokem k tomu, abyste našli svůj vnitřní klid, byli zdraví a šťastní. Jakmile jedna z nich začne převažovat druhou, objeví se vnitřní neklid, zdravotní potíže, životní neúspěchy.

 

IMG_6936 

 

Pořiďte si šperk s motivem Balance

Vneste do života vyváženost energií díky šperku s motivem jin-jang. Je libo náhrdelník, přívěšek nebo náušnice? Ani jedním nešlápnete vedle. Ještě větší harmonii v životě vyčarujete kombinací šperků. Proč byste tento krásný motiv nemohl zdobit váš dekolt i uši?

Donuťte svou mysl odpočívat. Žijte svůj život naplno. Nestresujte se, užívejte si každou chvilku naplno. Šperky s motivem Balance vás v této snaze podpoří.

 

IMG_6938

Infinity

Nejen každá žena, ale i mnozí muži, rádi nosí šperky. A ne jen tak ledajaké. Stále častěji si vybíráme šperky, které v sobě ukrývají nějaký hlubší význam. Mezi ně patří i šperky s motivem infinity. O co jde a jak vypadají?

 

Infinity neboli nekonečno

Ležatá osmička, kterou se nekonečno označuje, je stále oblíbenějším motivem. Zdobíme jím své tělo ve formě tetování nebo šperků. Patří mezi symboly, které umí dodat energii i lásku. Jaký je význam tohoto symbolu?

IMG_6794

 

Nekonečno neboli uroboros

Nekonečno si každý z nás může vyložit po svém. Původ ale má dávno v naší historii. Objevoval se už ve starověkém Egyptě, kde „uroboros“ představoval hada, který si požíral vlastní ocas. Tato nekonečná „ležatá osmička“ symbolizovala nekonečný návrat od konce k začátku.

Hada někdy nahrazuje drak. Obojí je ale často doprovázeno latinským textem „Draco interfecit se ipsum, maritat se ipsum, impregnat se ipsum“. Co to v překladu znamená? „Drak se sám zabíjí, žení se se sebou samým, oplodňuje sebe sama.“

Uroboros, symbol dokonalosti, se objevoval v podsvětních knihách i pohřební ikonografii. Někdy je zobrazován napůl světlý a napůl tmavý. Naznačuje tak symboliku jin-jang.

 

Dnešní pojetí nekonečna

Dnes je ale pojetí nekonečna maličko jiné. Symbolizuje nekonečnou lásku a přátelství, oddanost rodině i pevné vztahy. Od pohřbů se tak přesunul na úplně opačnou stranu, k zásnubám a rodině.

Mnozí muži své milé koupí šperk se symbolem ležaté osmičky, kterým chtějí vyjádřit nekonečnost své lásky a oddanosti, sklání jí poklonu a neskonalý obdiv.

IMG_6799

 

Něco končí a něco nového začíná

Takový je koloběh života. Proto se náušnice, náhrdelník nebo náramek se symbolem nekonečna hodí jako skvělý dárek i pro přivítání nového človíčka na světě.

Motiv infinity představuje cyklickou podstatu věcí, nekonečný návrat od konce k začátku, stejně jako nehynoucí lásku a pevný vztah.

 

Proč nosit šperk s motivem nekonečna?

 • Věříte, že tam, kde něco končí, něco nového začíná?
 • Chcete posílit tok pozitivní energie, mít v zásobě plno pozitivních emocí?
 • Toužíte odstranit negativní vlivy ze svého života?
 • Ukázat světu své nikdy nekončící limity?

 

Chcete si život užívat naplno, stejně jako svou zamilovanost, štěstí a energii?

Pak je šperk se symbolem nekonečna pro vás tím pravým! Noste ho s láskou, odmění se vám. Budete z něj moci čerpat pozitivní energii, lásku i radost.

IMG_6792

Lotos

Jaká je symbolika lotosového květu?

 

Milujete decentní, a přesto krásné a oslňující šperky, které mají nějaký hlubší význam? Hledáte talisman, který vás bude provázet na cestě životem? Pak by vás mohl oslovit šperk s motivem lotosového květu!

Lotos představuje znovuzrození, krásu, čistotu, spiritualitu i vznik nového života. Je symbolem harmonie mužského a ženského světa. Uctívali ho již staří Egypťané, dodnes ho ctí Indové a buddhisté, pro které je symbolem čistoty a cudnosti.

 

Lotosový květ napříč náboženstvím

Lotosový květ byl významným symbolem už pro naše prapředky. Co pro jednotlivé kultury znamenal a znamená?

 

Lotosový květ a buddhismus

Podle buddhistických mýtů je lotos prvním květem, který se na světě objevil. Představuje cestu života, kterou je třeba dojít k osvícení. Vyrůstá z bahna, prodírá se špinavou vodou, až se objeví čistý na hladině.

Význam zde hraje i barva květu. Bílá je symbolem duchovní dokonalosti, červená představuje čistotu srdce a vášeň. Modrý květ lotosu symbolizuje moudrost vědění a vítězství ducha nad smysly. Růžový je určen jen pro nejvyšší bohy, protože je nejkrásnější a nejvzácnější.

Bílé květy lotosu v buddhismu symbolizují čistotu a dlouhý stonek buddhistické učení, které povznáší mysl z bahna. Otevřený květ představuje osvícení, poupě potenciální možnost osvícení.

 

Číňané spojují nejlepší lidské vlastnosti s lotosem

Jeden starý čínský mýtus praví, že na zvláštním západním nebi se nachází lotosové jezero a každá květina, která v něm roste, je spojená s duší zemřelého. Když květina rozkvete, byl to dobrosrdečný a mravný člověk. V opačném případě lotos zvadne.

 

Lotos a islám

I tady má lotosový květ své místo. V textech se nachází na „sedmém nebi“, napravo od trůnu Alláha. Je symbolem Božského Ducha, trojlistý lotos symbolizuje mladé a nové lidstvo.

 

Lotosový květ a hinduismus

Podle hinduistických mýtů celá země pluje na vodě na velkém lotosovém květu. Má se za to, že lotos vyrostl přímo z pupku boha Višnua. Ten je také vždy vyobrazován sedící na lotosovém květu, stejně jako Brahma.

 

Lotos a staré egyptské mýty

Podle nich byl lotos první bytostí na Zemi. Povstal z prvotních vod a světla. Stal se symbolem Slunce, byl ztělesněním boha Nefertema. Lotosové květy najdete vyobrazené ve staroegyptských hrobkách, chrámech, sloupech i novodobých stavbách.

 

Stejně jako se lotosový květ prodírá špinavou vodou na hladinu, kde se zjeví čistý a zářivý, tak i člověk projde za svůj život skrz nevědomost, egoismus, temná zákoutí svých tužeb a iluzí, až se projeví jeho čisté JÁ. Symbolem této cesty je právě lotosový květ.

 

Ozdobte se šperkem s lotosovým květem a užívejte si pocitu dokonalosti, čistoty, znovuzrození a dlouhověkosti i Vy.

Křížek

Nejen ženy rády nosí šperky. Jedním ze symbolů, který rádi nosí i muži, je křížek. Ten je asi nejpopulárnějším náboženským symbolem. V jednoduchosti a čistých liniích je skryta krása.

Symbol je znamení, které v sobě skrývá poselství. Připomíná nějakou událost, osobu, nebo čin. Kolem nás je jich nespočet. Jedním z nejznámějších a nejrozšířenějších symbolů je kříž.

Dříve označoval důležitá místa, kde se událo něco významného. Zde někdo zemřel, zde je pochován, tady se odehrál důležitý akt nebo historický milník. Později se stal náboženským, celosvětově známým, symbolem.

ERN-LILCROSS-ZI_1

 

Co kříž znamená?

Kříž je setkání dvou směrů – horizontálního a vertikálního. Ty jsou spojovány s dimenzí ducha a těla, s mužem a ženou. V místě, kde se směry setkají, je bod pochopení prostoru. Znamená křižovatku, kde je třeba se rozhodnout, kterou cestou se vydat.

 • Pozemská horizontála je přesně daná a je kratší. Tvoří lidský (světový) prvek.
 • Vertikála je neomezená, začíná v zemi a vztahuje se k nebi. Je božským prvkem kříže.

 

Rozděluje svět na čtyři elementy, čtyři světové strany. Počátek tohoto symbolu nacházíme v nářadí k rozdělání ohně. Jeho vzplanutí bylo posvátné.

Nářadí k rozdělávání ohně bylo dřevěné a skládalo se ze dvou částí:

 • Pramanta (nebozez) měla tvar našeho písmene T. Třením v jamce kříže se zažehl oheň.
 • Kříž ze dvou dřívek, v jejichž křížení byla již zmíněná jamka, která byla považována za sídlo Maji, bohyně tvůrčí síly. Jejím synem byl Agni (odtud "oheň"), který měl dva otce. Tvasti byl jeho otcem pozemským a byl tesařem – tvůrcem nářadí. Savitri byl otcem nebeským. 

 

SYMBOLIKA KŘÍŽE 

Kříž protíná dvě cesty, dva směry. V jejich středu najdete rovnováhu.

 • Symbol setkání jako propojení mužského a ženského elementu.
 • Symbol rovnováhy a vyrovnanosti.
 • Kříž má schopnost vstřebat negativní energii a měnit ji na pozitivní.
 • Plní ochrannou funkci proti zlu.Kříž a křesťanství

Zprvu se v křesťanství s křížem jako symbolem nesetkáte. Jeho místa zaujímala ryba. První zmínky se objevují v křesťanských spisech až na počátku 2.století. První vyobrazení kříže s Ježíšovým tělem se nalézá na dveřích baziliky S. Sabina na římském Aventinu, a ty pochází dokonce až z 5.století.

V křesťanství představuje vítězství Krista nad smrtí a hříchem.

 

Kříž jako šperk

Setkáváme se s ním stále častěji. Šperk ve tvaru křížku zdobí krk, dekolt i ruce. Své místo má i u známých osobností, které jej využívají jako talisman.

I Vás může provázet na cestě životem. Bude Vás navigovat a pomůže zvolit ten správný směr, kterým byste se měli dál ubírat. Pomůže udržet životní rovnováhu. Nemusí být nijak velký. Bude se vyjímat na krátkém i dlouhém řetízku.

Vyznáváte heslo „V jednoduchosti je krása“? Pak sáhněte po jemném náhrdelníku s křížkem bez dalších ozdob. Ti ostatní mohou volit mezi stříbrným šperkem - křížkem se zirkony nebo křížkem se strukturou peří.

ERN-LILCROSS_1

Srdce

Co vyjádří šperky ve tvaru srdce?

Šperk vyjadřuje úctu a náklonnost tomu, komu jej darujeme. Pro obdarovaného je i předmětem vzpomínky na toho, kdo jej daroval i onen okamžik. Když darujete šperk ve tvaru srdce, darujete spolu s ním i kousek svého srdce.

Šperky ve tvaru srdce jsou symbolem lásky, energie a životní síly. Nechte za sebe promluvit šperk a řekněte jeho prostřednictvím „Miluji Tě“. Je úplně jedno, zda zvolíte přívěšek ve tvaru srdce, náušnice, rolničku ve tvaru srdce nebo náramek se srdíčky.

ERP-01-HEART-ZR

 

Symbolika srdce

Srdce je sídlem citů. To je známo už po staletí. Až na výjimky je srdce označováno jako nejdůležitější orgán v lidském těle.

Původně byla podoba srdce odvozena od listu břečťanu, který se už v dobách starého orientu používal jako ozdoba. Postupně jej převzali Řekové, Etruskové i Římané.

Starověcí Egypťané srdce považovali za kompas. Řekové ho určili za středobod všeho bytí. Nic cennějšího na světě ani nemohlo a nemůže být.

Symbolika srdce tak jak ji známe dnes vešla v povědomí až v 15.století spolu s křesťanstvím. Kristus otevírá hruď a nabízí lásku všem bytostem na světě. Srdce představovalo cosi posvátného. Malíři a sochaři jím vyjadřovali vše, co mělo spojitost s láskou. Básníci zacházeli ještě dále. Používali ho i při aktech, které s čistou vírou neměly mnoho společného. Až v období renesance se objevil jako symbol na hracích kartách.

Pro někoho je symbolem nekonečné a nerezavějící lásky, pro jiného symbolem andělské nevinnosti.

ERE-LILHEARTWBI

 

Šperky ve tvaru srdce

Už od pradávna jsou šperky považovány za symbol vyššího postavení, bohatství a majetku. Jejich původním posláním byla ochrana před zlými silami, později symbolizovali různé kmeny. Kdo daruje šperk ve tvaru srdce, dodá obdarovanému energii, lásku a životní harmonii.

 

Z jakých špeRků můžete vybírat?

Šperky ve tvaru srdce okouzlí každou ženu. Maminku, babičku, sestru, tchýni – prostě každou ženu, která pro nás něco znamená. Darujte jí šperk od srdce, nebo rovnou celou sadu šperků s tolik výmluvným motivem - s motivem srdce.

 

Medailonek s motivem srdce

Otevřete jej a pusťte do svého srdce každého, kdo si to zaslouží. Ačkoli je poměrně malý, vejdou se do něj všichni, které chcete mít na blízku.

 

Srdcový přívěsek

Bude ozdobou Vašeho dekoltu. Ukažte světu, že máte srdce na svém místě. A je jedno, zda váš dekolt ozdobí stříbrné srdce nebo stříbrné srdce zdobené zirkoniemi. 

ERP-05-HEART_1

 

Rolnička ve tvaru srdce

Rolnička může mít jakoukoli barvu. Otevřete klícku a vložte do ní jakoukoli barvu rolničky. Červená je symbol vášně, síly, ohně. Zlatá je symbolem zrození a slunce. Bílá je barvou nevinnosti a čistoty.

erp-05-heart

 

Náhrdelník srdce

Láska všude, kam se podíváte. Ozdobte svůj dekolt srdcem pod andělskými křídly, uložte si do něj všechny, kteří jsou pro Vás v životě důležití. Od nynějška Vás budou provázet na každém kroku.

 

Náramek se srdíčky

Zlatý nebo stříbrný náramek? Srdce se choulí pod andělským křídlem a vyjadřuje nevinnost. Hodí se hlavně pro mladé dívky.

ERB-HEART-MA

 

Náušnice ve tvaru srdce

Ty v andělské sadě šperků ve tvaru srdce nesmí chybět. Dotváří celkový dojem obličeje, přitahují zraky ostatních.

 

Šperky se srdcem jsou prostě in a kdo chce ženě projevit své city, nešlápne s nimi vedle. Okouzlí každou ženu.

ERE-HEARTWING-ZI_3

Ruka Fátimy

Talisman pro štěstí. Energeticky mocný ochranný symbol označovaný také jako „hamsa“ nebo „khamsa“. Amulet ve tvaru ruky má své místo v islámské i židovské víře, je hodně rozšířený hlavně na Blízkém Východě a v Severní Africe.

 • Představuje božské vedení
 • Dodává sebevědomí
 • Zbavuje strachu
 • Chrání před neštěstím
 • Ukazuje správný směr
 • Ochraňuje slabé a nemocné

 

IMG_5146

 

Ruka Fátimy

Jméno Fátima znamená „Ta, která říká pravdu“. „Ta, se kterou mluví andělé“. Fatima je jméno, které představuje duševní čistotu, požehnání, spokojenost a dobro. Dodává sílu a duchovní moudrost.

 • Jejím hlavním mottem je posvátná ženskost. Podporuje plodnost, chrání nastávající maminky a novorozence.
 • Chrání svého majitele proti všemu zlému
 • Přináší vnitřní sílu, štěstí a pocit ochrany
 • Pomáhá udržet na blízku anděla strážného
 • Přinese štěstí i požehnání do Vašeho domu

 

Jak Ruka Fatimy vypadá?

Amulet ve tvaru lidské dlaně pravé ruky má uprostřed vyobrazen symbol lidského oka. To znamená prozřetelnost a intuici. Tvar ruky může být ve dvojím provedení.

 • Tři vztyčené prsty u sebe symbolizují a přitahují štěstí
 • Prsty odtažené od sebe odráží negativní energii a chrání před uhranutím.

 

Ruka Fatimy a náboženství

Khamsa v arabštině znamená pět prstů ruky, pět pilířů islámu. Představuje ruku Fatimy, dcery protoka Mohameda.

Hamesh v židovském náboženství symbolizuje ruku Boží. Představuje ruku Miriam, sestry Mojžíše a Árona.

 

Ruka Fatimy a historie

Její počátky sahají až do dávné Mezopotámie, kde symbolizovala ochranu. Dlaň otevřené pravé ruky se objevovala i na amuletech sumerské bohyně plodnosti Ištar.

Najdeme ji i ve starověkém Egyptě, kdy byl amulet využíván k zajištění ochrany v podobě duchů rodičů nad jejich dítětem. Měl tvar ruky se dvěma vztyčenými prsty.

Symbol se objevil i v kabalistických rukopisech a amuletech.

 

Ruka Fatimy může ochránit i Vás

Stále častěji se objevuje i ve šperkařství. Nejčastěji je vyrobena ze stříbra či kovu. Pořiďte si šperk ruka Fatimy ve formě náušnic nebo přívěsku na náhrdelník či náramek.

S rukou Fatimy se Vám smůla vyhne obloukem. Na paty se Vám místo ní bude lepit štěstí. Dodá Vám sebevědomí, zbaví strachu. Když ji zkombinujete s andělským křídlem, zajistíte si každodenní pohodu a štěstí.

 

ERP-HAND_2

Stránka 1 z 1 - 10 položek celkem