Oblíbené motivy

Křížek

Nejen ženy rády nosí šperky. Jedním ze symbolů, který rádi nosí i muži, je křížek. Ten je asi nejpopulárnějším náboženským symbolem. V jednoduchosti a čistých liniích je skryta krása.

Symbol je znamení, které v sobě skrývá poselství. Připomíná nějakou událost, osobu, nebo čin. Kolem nás je jich nespočet. Jedním z nejznámějších a nejrozšířenějších symbolů je kříž.

Dříve označoval důležitá místa, kde se událo něco významného. Zde někdo zemřel, zde je pochován, tady se odehrál důležitý akt nebo historický milník. Později se stal náboženským, celosvětově známým, symbolem.

ERN-LILCROSS-ZI_1

 

Co kříž znamená?

Kříž je setkání dvou směrů – horizontálního a vertikálního. Ty jsou spojovány s dimenzí ducha a těla, s mužem a ženou. V místě, kde se směry setkají, je bod pochopení prostoru. Znamená křižovatku, kde je třeba se rozhodnout, kterou cestou se vydat.

 • Pozemská horizontála je přesně daná a je kratší. Tvoří lidský (světový) prvek.
 • Vertikála je neomezená, začíná v zemi a vztahuje se k nebi. Je božským prvkem kříže.

 

Rozděluje svět na čtyři elementy, čtyři světové strany. Počátek tohoto symbolu nacházíme v nářadí k rozdělání ohně. Jeho vzplanutí bylo posvátné.

Nářadí k rozdělávání ohně bylo dřevěné a skládalo se ze dvou částí:

 • Pramanta (nebozez) měla tvar našeho písmene T. Třením v jamce kříže se zažehl oheň.
 • Kříž ze dvou dřívek, v jejichž křížení byla již zmíněná jamka, která byla považována za sídlo Maji, bohyně tvůrčí síly. Jejím synem byl Agni (odtud "oheň"), který měl dva otce. Tvasti byl jeho otcem pozemským a byl tesařem – tvůrcem nářadí. Savitri byl otcem nebeským. 

 

SYMBOLIKA KŘÍŽE 

Kříž protíná dvě cesty, dva směry. V jejich středu najdete rovnováhu.

 • Symbol setkání jako propojení mužského a ženského elementu.
 • Symbol rovnováhy a vyrovnanosti.
 • Kříž má schopnost vstřebat negativní energii a měnit ji na pozitivní.
 • Plní ochrannou funkci proti zlu.Kříž a křesťanství

Zprvu se v křesťanství s křížem jako symbolem nesetkáte. Jeho místa zaujímala ryba. První zmínky se objevují v křesťanských spisech až na počátku 2.století. První vyobrazení kříže s Ježíšovým tělem se nalézá na dveřích baziliky S. Sabina na římském Aventinu, a ty pochází dokonce až z 5.století.

V křesťanství představuje vítězství Krista nad smrtí a hříchem.

 

Kříž jako šperk

Setkáváme se s ním stále častěji. Šperk ve tvaru křížku zdobí krk, dekolt i ruce. Své místo má i u známých osobností, které jej využívají jako talisman.

I Vás může provázet na cestě životem. Bude Vás navigovat a pomůže zvolit ten správný směr, kterým byste se měli dál ubírat. Pomůže udržet životní rovnováhu. Nemusí být nijak velký. Bude se vyjímat na krátkém i dlouhém řetízku.

Vyznáváte heslo „V jednoduchosti je krása“? Pak sáhněte po jemném náhrdelníku s křížkem bez dalších ozdob. Ti ostatní mohou volit mezi stříbrným šperkem - křížkem se zirkony nebo křížkem se strukturou peří.

ERN-LILCROSS_1

Srdce

Co vyjádří šperky ve tvaru srdce?

Šperk vyjadřuje úctu a náklonnost tomu, komu jej darujeme. Pro obdarovaného je i předmětem vzpomínky na toho, kdo jej daroval i onen okamžik. Když darujete šperk ve tvaru srdce, darujete spolu s ním i kousek svého srdce.

Šperky ve tvaru srdce jsou symbolem lásky, energie a životní síly. Nechte za sebe promluvit šperk a řekněte jeho prostřednictvím „Miluji Tě“. Je úplně jedno, zda zvolíte přívěšek ve tvaru srdce, náušnice, rolničku ve tvaru srdce nebo náramek se srdíčky.

ERP-01-HEART-ZR

 

Symbolika srdce

Srdce je sídlem citů. To je známo už po staletí. Až na výjimky je srdce označováno jako nejdůležitější orgán v lidském těle.

Původně byla podoba srdce odvozena od listu břečťanu, který se už v dobách starého orientu používal jako ozdoba. Postupně jej převzali Řekové, Etruskové i Římané.

Starověcí Egypťané srdce považovali za kompas. Řekové ho určili za středobod všeho bytí. Nic cennějšího na světě ani nemohlo a nemůže být.

Symbolika srdce tak jak ji známe dnes vešla v povědomí až v 15.století spolu s křesťanstvím. Kristus otevírá hruď a nabízí lásku všem bytostem na světě. Srdce představovalo cosi posvátného. Malíři a sochaři jím vyjadřovali vše, co mělo spojitost s láskou. Básníci zacházeli ještě dále. Používali ho i při aktech, které s čistou vírou neměly mnoho společného. Až v období renesance se objevil jako symbol na hracích kartách.

Pro někoho je symbolem nekonečné a nerezavějící lásky, pro jiného symbolem andělské nevinnosti.

ERE-LILHEARTWBI

 

Šperky ve tvaru srdce

Už od pradávna jsou šperky považovány za symbol vyššího postavení, bohatství a majetku. Jejich původním posláním byla ochrana před zlými silami, později symbolizovali různé kmeny. Kdo daruje šperk ve tvaru srdce, dodá obdarovanému energii, lásku a životní harmonii.

 

Z jakých špeRků můžete vybírat?

Šperky ve tvaru srdce okouzlí každou ženu. Maminku, babičku, sestru, tchýni – prostě každou ženu, která pro nás něco znamená. Darujte jí šperk od srdce, nebo rovnou celou sadu šperků s tolik výmluvným motivem - s motivem srdce.

 

Medailonek s motivem srdce

Otevřete jej a pusťte do svého srdce každého, kdo si to zaslouží. Ačkoli je poměrně malý, vejdou se do něj všichni, které chcete mít na blízku.

 

Srdcový přívěsek

Bude ozdobou Vašeho dekoltu. Ukažte světu, že máte srdce na svém místě. A je jedno, zda váš dekolt ozdobí stříbrné srdce nebo stříbrné srdce zdobené zirkoniemi. 

ERP-05-HEART_1

 

Rolnička ve tvaru srdce

Rolnička může mít jakoukoli barvu. Otevřete klícku a vložte do ní jakoukoli barvu rolničky. Červená je symbol vášně, síly, ohně. Zlatá je symbolem zrození a slunce. Bílá je barvou nevinnosti a čistoty.

erp-05-heart

 

Náhrdelník srdce

Láska všude, kam se podíváte. Ozdobte svůj dekolt srdcem pod andělskými křídly, uložte si do něj všechny, kteří jsou pro Vás v životě důležití. Od nynějška Vás budou provázet na každém kroku.

 

Náramek se srdíčky

Zlatý nebo stříbrný náramek? Srdce se choulí pod andělským křídlem a vyjadřuje nevinnost. Hodí se hlavně pro mladé dívky.

ERB-HEART-MA

 

Náušnice ve tvaru srdce

Ty v andělské sadě šperků ve tvaru srdce nesmí chybět. Dotváří celkový dojem obličeje, přitahují zraky ostatních.

 

Šperky se srdcem jsou prostě in a kdo chce ženě projevit své city, nešlápne s nimi vedle. Okouzlí každou ženu.

ERE-HEARTWING-ZI_3

Ruka Fátimy

Talisman pro štěstí. Energeticky mocný ochranný symbol označovaný také jako „hamsa“ nebo „khamsa“. Amulet ve tvaru ruky má své místo v islámské i židovské víře, je hodně rozšířený hlavně na Blízkém Východě a v Severní Africe.

 • Představuje božské vedení
 • Dodává sebevědomí
 • Zbavuje strachu
 • Chrání před neštěstím
 • Ukazuje správný směr
 • Ochraňuje slabé a nemocné

 

IMG_5146

 

Ruka Fátimy

Jméno Fátima znamená „Ta, která říká pravdu“. „Ta, se kterou mluví andělé“. Fatima je jméno, které představuje duševní čistotu, požehnání, spokojenost a dobro. Dodává sílu a duchovní moudrost.

 • Jejím hlavním mottem je posvátná ženskost. Podporuje plodnost, chrání nastávající maminky a novorozence.
 • Chrání svého majitele proti všemu zlému
 • Přináší vnitřní sílu, štěstí a pocit ochrany
 • Pomáhá udržet na blízku anděla strážného
 • Přinese štěstí i požehnání do Vašeho domu

 

Jak Ruka Fatimy vypadá?

Amulet ve tvaru lidské dlaně pravé ruky má uprostřed vyobrazen symbol lidského oka. To znamená prozřetelnost a intuici. Tvar ruky může být ve dvojím provedení.

 • Tři vztyčené prsty u sebe symbolizují a přitahují štěstí
 • Prsty odtažené od sebe odráží negativní energii a chrání před uhranutím.

 

Ruka Fatimy a náboženství

Khamsa v arabštině znamená pět prstů ruky, pět pilířů islámu. Představuje ruku Fatimy, dcery protoka Mohameda.

Hamesh v židovském náboženství symbolizuje ruku Boží. Představuje ruku Miriam, sestry Mojžíše a Árona.

 

Ruka Fatimy a historie

Její počátky sahají až do dávné Mezopotámie, kde symbolizovala ochranu. Dlaň otevřené pravé ruky se objevovala i na amuletech sumerské bohyně plodnosti Ištar.

Najdeme ji i ve starověkém Egyptě, kdy byl amulet využíván k zajištění ochrany v podobě duchů rodičů nad jejich dítětem. Měl tvar ruky se dvěma vztyčenými prsty.

Symbol se objevil i v kabalistických rukopisech a amuletech.

 

Ruka Fatimy může ochránit i Vás

Stále častěji se objevuje i ve šperkařství. Nejčastěji je vyrobena ze stříbra či kovu. Pořiďte si šperk ruka Fatimy ve formě náušnic nebo přívěsku na náhrdelník či náramek.

S rukou Fatimy se Vám smůla vyhne obloukem. Na paty se Vám místo ní bude lepit štěstí. Dodá Vám sebevědomí, zbaví strachu. Když ji zkombinujete s andělským křídlem, zajistíte si každodenní pohodu a štěstí.

 

ERP-HAND_2

Stránka 1 z 1 - 5 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Co to je, najdete tady. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.