Motiv Balance

Jak najít vnitřní klid a rovnováhu? Zkuste šperky s motivem Balance!

Každý z nás se už někdy cítil unavený, nespokojený, na konci svých sil. Mozek nás nabádal k jednomu, srdce k druhému. Co s tím? Jak se toho pro příště vyvarovat? Řešení je jednoduché, přesto složité. Najděte vnitřní klid a rovnováhu.

To se snadno řekne, hůř dělá. Cítit se spokojení, získat zdravé sebevědomí, nenechat se ničím rozhodit – to vše záleží na vnitřní harmonii našeho těla. Oprostěte se od špatných myšlenek, myslete pozitivně, najděte své JÁ.

IMG_6939

 

Jak najít vnitřní klid a ztracenou rovnováhu?

Stres je naším nepřítelem. Ničí nás i naše zdraví. Proto je třeba umět si poradit se všemi zkouškami života v klidu, nenechat se strhnout a ukrajovat si zbytečně desítky let života. Vaše štěstí závisí jen na vás.

Nejlepším způsobem, jak najít vnitřní klid, je naučit se zvládat stres, říkat NE, umět odpouštět, najít své já a umět meditovat. Netrapte se tím, čím se trápit nemusíte. Neřešte to, co není vaše starost.

 

IMG_6937 

Jak meditovat?

Někomu pomůže sport, jinému hudba. Najděte si způsob, který vám bude nejvíc vyhovovat a držte se ho. Nezapomeňte ale trénovat i svůj mozek.

  • Pohodlně se usaďte někde, kde vás nikdo a nic nebude rušit.
  • Zavřete oči a soustřeďte se na svůj dech. Dýchejte zhluboka, přebytek vzduchu vydechněte.
  • Uklidněte svou mysl, zapomeňte na všechny starosti, nic neřešte.
  • Vnímejte své pocity.
  • Meditujte pravidelně, každý den. Dobu prodlužujte. Nikdo se nedokáže jen tak, z ničeho nic, odpoutat od starostí na delší dobu. Začněte s pár minutami, postupně hranici zvyšte až na 30 minut.

 

Kde se motiv Balance vzal?

Nejde o nic jiného než známé síly jin a jang. Dvě spojené části jednoho celku. Původ symbolu je v dávné čínské filosofii, kde popisuje dvě opačné, ale doplňující se síly. Jedna bez druhé prostě nemůže existovat.

 

Jin působí smutně, tmavě, žensky. Koresponduje s nocí, symbolizuje ho země a voda. Jang je veselý, aktivní, mužský, světlý. Koresponduje se dnem, symbolizuje ho vítr a oheň. Celou svou povahou vysvětlují podstatu vesmíru.

 

Rovnováha jin-jang je prvním krokem k tomu, abyste našli svůj vnitřní klid, byli zdraví a šťastní. Jakmile jedna z nich začne převažovat druhou, objeví se vnitřní neklid, zdravotní potíže, životní neúspěchy.

 

IMG_6936 

 

Pořiďte si šperk s motivem Balance

Vneste do života vyváženost energií díky šperku s motivem jin-jang. Je libo náhrdelník, přívěšek nebo náušnice? Ani jedním nešlápnete vedle. Ještě větší harmonii v životě vyčarujete kombinací šperků. Proč byste tento krásný motiv nemohl zdobit váš dekolt i uši?

Donuťte svou mysl odpočívat. Žijte svůj život naplno. Nestresujte se, užívejte si každou chvilku naplno. Šperky s motivem Balance vás v této snaze podpoří.

 

IMG_6938