Anděl

Proč nosit šperk s motivem Anděla?

 

Většina z nás má za to, že účelem šperků je zdobit. Víte ale, že mohou mít i velkou moc? Mohou nás chránit, dodávat energii, pomáhat s potížemi. Jaký je význam šperků s motivem Anděla?

Kdo z nás by se nechtěl líbit? Pěkně se obléknout, na hlavě vykouzlit super účes, ruce, krk a uši ozdobit šperky. Mezi ty nejoblíbenější patří také šperky s andělskými motivy.

ERP-ANGEL-R

 

Jaký význam mají šperky s motivem Anděla?

Andělé jsou Boží poslové. Většinou mají podobu mužské postavy s křídly a blonďatými kudrnatými vlasy. Považujeme je za mocná stvoření. Vždyť i v biblických příbězích vystupují jako ochránci a vykonavatelé Boží vůle.

 

Anděl a jednotlivé nauky

Anděl je mytická nadpřirozená bytost, která by měla být podřízená Bohu a zároveň sloužit jako prostředník mezi ním a lidmi.

Starý zákon považuje existenci Andělů za prostý fakt. Boží poslové jsou tam za Anděly přímo označeni. Jen není jisté, zda působí skutečně jen jako poslové mezi lidmi a Bohem, nebo zda mají vlastní inteligenci a svobodnou vůli.

Významnou úlohu hrají andělé i v Novém zákoně. Byl to právě anděl, kdo předvídal narození Krista i Jana Křtitele. Andělé také zvěstovali Ježíšovo zmrtvýchvstání.

islámu má anděl charakter bytosti přátelské Bohu. Andělé vedou lidi k poslednímu soudu, tvoří Boží dvůr a jsou i strážci pekla.

 

Andělé nás chrání

Pomáhají nám držet se na správné životní cestě a nikdy z ní nesejít. Dodávají nám odvahu i sebevědomí vždy, když to potřebujeme. Jsou nám neustále na blízku. Nebojte se je přivolat!

Víte, že prvním a zároveň nejdůležitějším krokem k tomu, abyste dokázali Anděly vnímat a čerpat jejich sílu, je začít věřit v jejich existenci? Kdo v Anděly nevěří, ten je nemůže slyšet, vnímat, ani se na ně obracet.

 

Anděl_stříbro_04

 

Jak poznáte, že jsou vám na blízku?

Určitě už se vám taky někdy stalo, že jste měli pocit, že vaše kroky někdo řídí. Proč jste zrovna dneska nejeli autem, ale šli pěšky? Zdálo se vám někdy, že víc vnímáte vůně, lépe vidíte a vaše smysly jsou celkově bystřejší? Anděl strážný vám tím říkal, že jste na správné cestě.

Jindy se vám zjeví ve snu, nacházíte kolem sebe bílá pírka, na nebi často vidíte duhu, z ničeho nic selhává elektronika. To všechno jsou znamení, že se s vámi andělé chtějí spojit.

 

Mezi andělské motivy patří i andělská křídla

Co by byl anděl bez křídel? Andělská křídla jsou symbolem osvícení, představují i ochranu vyšší moci. Křídla jsou také jedním ze způsobů, jak s námi andělé komunikují.

Chcete mít svého Anděla neustále na blízku? Pořiďte si něco, čím ho můžete přivolat. Co třeba náhrdelník s přívěškem anděla? Náušnice s andělskými křídly? Andělský zvonek neboli rolnička v klícce, která jemně cinká? S andělskými šperky nikdy nešlápnete vedle. Jsou krásné, mocné a mají příběh.

 

IMG_6675