Infinity

Nejen každá žena, ale i mnozí muži, rádi nosí šperky. A ne jen tak ledajaké. Stále častěji si vybíráme šperky, které v sobě ukrývají nějaký hlubší význam. Mezi ně patří i šperky s motivem infinity. O co jde a jak vypadají?

 

Infinity neboli nekonečno

Ležatá osmička, kterou se nekonečno označuje, je stále oblíbenějším motivem. Zdobíme jím své tělo ve formě tetování nebo šperků. Patří mezi symboly, které umí dodat energii i lásku. Jaký je význam tohoto symbolu?

IMG_6794

 

Nekonečno neboli uroboros

Nekonečno si každý z nás může vyložit po svém. Původ ale má dávno v naší historii. Objevoval se už ve starověkém Egyptě, kde „uroboros“ představoval hada, který si požíral vlastní ocas. Tato nekonečná „ležatá osmička“ symbolizovala nekonečný návrat od konce k začátku.

Hada někdy nahrazuje drak. Obojí je ale často doprovázeno latinským textem „Draco interfecit se ipsum, maritat se ipsum, impregnat se ipsum“. Co to v překladu znamená? „Drak se sám zabíjí, žení se se sebou samým, oplodňuje sebe sama.“

Uroboros, symbol dokonalosti, se objevoval v podsvětních knihách i pohřební ikonografii. Někdy je zobrazován napůl světlý a napůl tmavý. Naznačuje tak symboliku jin-jang.

 

Dnešní pojetí nekonečna

Dnes je ale pojetí nekonečna maličko jiné. Symbolizuje nekonečnou lásku a přátelství, oddanost rodině i pevné vztahy. Od pohřbů se tak přesunul na úplně opačnou stranu, k zásnubám a rodině.

Mnozí muži své milé koupí šperk se symbolem ležaté osmičky, kterým chtějí vyjádřit nekonečnost své lásky a oddanosti, sklání jí poklonu a neskonalý obdiv.

IMG_6799

 

Něco končí a něco nového začíná

Takový je koloběh života. Proto se náušnice, náhrdelník nebo náramek se symbolem nekonečna hodí jako skvělý dárek i pro přivítání nového človíčka na světě.

Motiv infinity představuje cyklickou podstatu věcí, nekonečný návrat od konce k začátku, stejně jako nehynoucí lásku a pevný vztah.

 

Proč nosit šperk s motivem nekonečna?

  • Věříte, že tam, kde něco končí, něco nového začíná?
  • Chcete posílit tok pozitivní energie, mít v zásobě plno pozitivních emocí?
  • Toužíte odstranit negativní vlivy ze svého života?
  • Ukázat světu své nikdy nekončící limity?

 

Chcete si život užívat naplno, stejně jako svou zamilovanost, štěstí a energii?

Pak je šperk se symbolem nekonečna pro vás tím pravým! Noste ho s láskou, odmění se vám. Budete z něj moci čerpat pozitivní energii, lásku i radost.

IMG_6792