Srdce

Co vyjádří šperky ve tvaru srdce?

Šperk vyjadřuje úctu a náklonnost tomu, komu jej darujeme. Pro obdarovaného je i předmětem vzpomínky na toho, kdo jej daroval i onen okamžik. Když darujete šperk ve tvaru srdce, darujete spolu s ním i kousek svého srdce.

Šperky ve tvaru srdce jsou symbolem lásky, energie a životní síly. Nechte za sebe promluvit šperk a řekněte jeho prostřednictvím „Miluji Tě“. Je úplně jedno, zda zvolíte přívěšek ve tvaru srdce, náušnice, rolničku ve tvaru srdce nebo náramek se srdíčky.

ERP-01-HEART-ZR

 

Symbolika srdce

Srdce je sídlem citů. To je známo už po staletí. Až na výjimky je srdce označováno jako nejdůležitější orgán v lidském těle.

Původně byla podoba srdce odvozena od listu břečťanu, který se už v dobách starého orientu používal jako ozdoba. Postupně jej převzali Řekové, Etruskové i Římané.

Starověcí Egypťané srdce považovali za kompas. Řekové ho určili za středobod všeho bytí. Nic cennějšího na světě ani nemohlo a nemůže být.

Symbolika srdce tak jak ji známe dnes vešla v povědomí až v 15.století spolu s křesťanstvím. Kristus otevírá hruď a nabízí lásku všem bytostem na světě. Srdce představovalo cosi posvátného. Malíři a sochaři jím vyjadřovali vše, co mělo spojitost s láskou. Básníci zacházeli ještě dále. Používali ho i při aktech, které s čistou vírou neměly mnoho společného. Až v období renesance se objevil jako symbol na hracích kartách.

Pro někoho je symbolem nekonečné a nerezavějící lásky, pro jiného symbolem andělské nevinnosti.

ERE-LILHEARTWBI

 

Šperky ve tvaru srdce

Už od pradávna jsou šperky považovány za symbol vyššího postavení, bohatství a majetku. Jejich původním posláním byla ochrana před zlými silami, později symbolizovali různé kmeny. Kdo daruje šperk ve tvaru srdce, dodá obdarovanému energii, lásku a životní harmonii.

 

Z jakých špeRků můžete vybírat?

Šperky ve tvaru srdce okouzlí každou ženu. Maminku, babičku, sestru, tchýni – prostě každou ženu, která pro nás něco znamená. Darujte jí šperk od srdce, nebo rovnou celou sadu šperků s tolik výmluvným motivem - s motivem srdce.

 

Medailonek s motivem srdce

Otevřete jej a pusťte do svého srdce každého, kdo si to zaslouží. Ačkoli je poměrně malý, vejdou se do něj všichni, které chcete mít na blízku.

 

Srdcový přívěsek

Bude ozdobou Vašeho dekoltu. Ukažte světu, že máte srdce na svém místě. A je jedno, zda váš dekolt ozdobí stříbrné srdce nebo stříbrné srdce zdobené zirkoniemi. 

ERP-05-HEART_1

 

Rolnička ve tvaru srdce

Rolnička může mít jakoukoli barvu. Otevřete klícku a vložte do ní jakoukoli barvu rolničky. Červená je symbol vášně, síly, ohně. Zlatá je symbolem zrození a slunce. Bílá je barvou nevinnosti a čistoty.

erp-05-heart

 

Náhrdelník srdce

Láska všude, kam se podíváte. Ozdobte svůj dekolt srdcem pod andělskými křídly, uložte si do něj všechny, kteří jsou pro Vás v životě důležití. Od nynějška Vás budou provázet na každém kroku.

 

Náramek se srdíčky

Zlatý nebo stříbrný náramek? Srdce se choulí pod andělským křídlem a vyjadřuje nevinnost. Hodí se hlavně pro mladé dívky.

ERB-HEART-MA

 

Náušnice ve tvaru srdce

Ty v andělské sadě šperků ve tvaru srdce nesmí chybět. Dotváří celkový dojem obličeje, přitahují zraky ostatních.

 

Šperky se srdcem jsou prostě in a kdo chce ženě projevit své city, nešlápne s nimi vedle. Okouzlí každou ženu.

ERE-HEARTWING-ZI_3